ACADEMY

Academy on Academic Workin sisaryhtiö, joka tarjoaa intensiivikoulutuksia kiihdytetyn oppimisen menetelmään perustuen. Valmennamme ja koulutamme oikeilla oppimisvalmiuksilla ja kunnianhimolla varustettuja henkilöitä uusiin haasteisiin aloille, joilla on osaajapula.

Varmistamme Academic Workin pitkän rekrytointikokemuksen avulla, että oikeat henkilöt tulevat valituiksi koulutukseen, josta me olemme Academylla vastuussa. Koulutuksen päättymisen jälkeen konsultit tulevat työskentelemään Academic Workilla erilaisissa asiakasyritysten tehtävissä.

Täsmäkoulutuspakettimme on kehitetty yhteistyössä omien alojensa parhaiden opettajien sekä asiakkaidemme kanssa. Academy perustettiin vuonna 2015 ja pääkonttorimme on Tukholmassa Kistassa.

ACADEMY-TIIMI

Anni Paro

Campus Coordinator
anni.paro@academy.fi

Jukka Pulkkinen

MANAGING DIRECTOR
jukka.pulkkinen@academy.fi

Maisa Tuuli

PROGRAM MANAGER
maisa.tuuli@academy.fi

Nicolina Kesenci

PROGRAM MANAGER
nicolina.kesenci@academy.fi

Samu Kauppinen

IT Coach
samu.kauppinen@academy.fi

Vilja Haapanen

Brand Manager
vilja.haapanen@academy.fi