MITÄ TEEMME?

Academy on Academic Workin sisaryhtiö, joka tarjoaa intensiivikoulutuksia kiihdytetyn oppimisen menetelmään perustuen. Valmennamme ja koulutamme oikeilla oppimisvalmiuksilla ja kunnianhimolla varustettuja henkilöitä uusiin haasteisiin aloille, joilla on osaajapula.

Academy kouluttaa ja työllistää osaajia uusiin tehtäviin toimialoilla, joilla on osaamispula. Yritys tarjoaa kiihdytettyyn oppimismalliin perustuvia 12 viikon intensiivikoulutuksia. Koulutukset toteutetaan kysyttyjen teknologioiden ympärille tai ne voidaan myös räätälöidä suoraan asiakasyritysten tarpeisiin.

Academy Finland on Academic Workin sisaryritys ja osa Academy Groupia. Academy aloitti toimintansa Ruotsissa vuonna 2015, Suomessa vuonna 2017 ja toimii lisäksi Saksassa ja Norjassa. Academy on kouluttanut toimintamaissaan yli 1 300 ihmistä uudelle uralle.

keitä olemme?

Jukka Pulkkinen

MANAGING DIRECTOR
jukka.pulkkinen@academy.fi

Maisa Tuuli

PROGRAM MANAGER
maisa.tuuli@academy.fi

Nicolina Kesenci

PROGRAM MANAGER
nicolina.kesenci@academy.fi

Vilja Haapanen

Brand Manager
vilja.haapanen@academy.fi

Samu Kauppinen

IT Coach
samu.kauppinen@academy.fi

Anni Paro

Campus Coordinator
anni.paro@academy.fi